search
top

Назад

Віктор Гребенюк (брат Віктор)

Публіцистика

Подвижник
Скільки встигла зробити ця людина! Саме так хочеться вигукнути, переглядаючи життя Івана Івановича Огієнка. 2012 року виповнилося 130 літ із часу його народження і 40 – із часу впокоєння, тож маємо нагоду освіжити в пам'яті шлях видатного українця.

Читаймо ретельніше
Запитання читача: "Чому так шанується «Лісова пісня» Лесі Українки? Адже мавка, русалки, подані в ній як позитивні персонажі, це нечиста сила".
Відповідає письменник Брат Віктор
2011 року минає століття від часу написання «Лісової пісні». Одразу, ще в рукописі, цю п'єсу стали шанувати найбільшим твором Лесі, її, як мовлять літературознавці, magnus opus.

«То ніякі не русизми», або Пора забирати позичене
З приводу статті Р. Ревчука «І мову всотує "язык"» на Zaxid.net
Сучасний читач, загартований у боротьбі за чистоту української мови, дивується, розгорнувши твори наших класиків мало не на будь-якій сторінці: чому Іван Франко і Лесь Мартович, Леся Українка і Марко Вовчок без стилістичної мети пересипали свою мову «росіянізмами»?

Єврокохання
Якщо високий рівень добробуту не поєднується з духовністю, то часто-густо, даруйте на слові, «тягне на дурне». Тож нині моральне обличчя західного суспільства разюче змінюють плоди «сексуальної революції». Вона розпочалася років сорок тому в Скандинавії. Долаючи опір держави, Церкви, суспільних норм, ця революція тепер підпорядковує собі не тільки суспільні норми, а й державу, нерідко навіть і Церкву.

Євросоюз. Нам туди?
Знаємо з Біблії, що перед кінцем світу настане по всій землі недовгочасне панування антихриста. Його прихід християни вбачали у кривавих диктаторах – Нероні, Наполеоні, Гітлерові й Сталіні… Проте Господь за молитвами Своїх вірних руйнував імперії й, караючи людство за гріхи, подовжував час для спасіння. Нині ж диявол приходить усміхненим рожевощоким демократом і солодко промовляє: «Глобалізація! Толерантність! Єдність без кордонів! Життя без Бога! Секс без обмежень!». Що на це відповість християнська Україна?

Назад

 

top