search
top

Віктор Гребенюк
(Брат Віктор)

Віктор Гребенюк

Віктор Іванович Гребенюк (псевдонім Брат Віктор) народився 1959 року в Луцьку в робітничій сім'ї. Після закінчення середньої школи став працювати у видавничій справі, з цієї стежки не звертав ніколи: коректор, редактор, старший редактор різних видавничих закладів, завідувач редакційно-видавничого відділу «Вежа» Волинського університету ім. Лесі Українки, редактор журналу «Педагогічний пошук».

У 1985 році закінчив у Львові Український поліграфічний інститут (редактор наукової й технічної літератури), у 1998-му – Волинську духовну семінарію УПЦ Київського Патріархату, залишившись мирянином.

Віктор Гребенюк був редактором першої в наші часи на Волині релігійної газети «Жива вода» (1990–1991 рр.), у той час екуменічного спрямування. На початку 90-х він – кореспондент міжконфесійного Агентства релігійної інформації (АРІ) по Волинській області. У 1996 році редагував газету «Єдина Церква» – тогочасний орган Волинського духовного управління Київського Патріархату. Дописував до інших християнських видань. Із 2004-го – автор численних публікацій і літературний редактор газети «Волинські єпархіальні відомості», видавничого відділу «Ключі» (де працює також як укладач книг, автор передмов тощо), єпархіальних сайта, радіостудії, коментатор Богослужінь у прямому ефірі. Був багаторічним лектором на біблійних курсах у нижньому храмі луцького Троїцького собору; викладав основи релігії школярам.
У 2011 році В. І. Гребенюк видав два художні твори: «Діяння небожителів» (перша в українській літературі завершена спроба великого поетичного епосу; отримала третє місце на конкурсі «Європейська християнська книга року») й «Акафіст Пресвятій Богородиці перед Її образом "Нерушима Стінаˮ» (перший у вітчизняному письменстві канонічний зразок римованого тексту в цьому жанрі). У 2012 році вийшла друком збірка новел «Тетрамерон».

Уривки з його книг перекладено англійською мовою, інсценізовано, покладено на ноти.
Із грудня 2012-го – член Спілки християнських письменників України.

Одружений, має сина.

 

Поезія

Проза

Публіцистика

Участь у радіопередачах та аудіоновелли

Радіовистава Пророцтво Адама

Про творчість Віктора Гребенюка

Аудіокнига Віктора Гребенюка "Ефект Вертера"

Аудіокнига "Златоплуг"

 

 

top