search
top

Олег БЕРМАН

Олег Костянтинович Берман – автор ряду книг літературно-художнього, історико-публіцистичного, релігійно-філософського спрямування, раптово написаних в зрілому, пенсійному віці й виданих при сприянні відомих людей Волині під власним прізвищем або під псевдонімом Леся Костича.

Своїми «Діалогами з Христом», як віршованим текстологічним посібником з християнської етики, він в середині 90-х років започаткував викладання цього предмета в освітянських закладах області всупереч чиновницькому протистоянню.

Народився у 1935-му році у Дніпропетровську, де у 1962-му закінчив заочно філологічний факультет держуніверситету. Вчителював по глухих селах цілинного Казахстану, на Дніпропетровщині, на Волині.

Друкувався в періодиці. У 1966-му посеред навчального року був запрошений на посаду редактора шкільної та студентської молоді в обласну молодіжну газету, що саме засновувалася. Відтоді живе у Луцьку, працюючи в дотичних і несуміжних сферах, періодично послуговуючись набутими доведеними до рівня досконалості професіями педагога, журналіста, редактора, перекладача, поліграфіста, письменника...

Творчість Олега Бермана на противагу потокам вульгарної попси, псевдо-патріотичної мемуаристики справді стилістично свіжа, інтелектуально глибока. Не містячи ні найменшої вигадки, вона лише розглядає фактаж реального досвіду через призму образного осмислення. І складає собою одну органічно цілісну книгу. Попри її багатоаспектність, інформативну завантаженість, читач розуміє, що всі ці теми, жанри, персонажі, конфлікти врешті-решт ставлять перед ним невідворотне запитання про відносну цінність його власного життя з погляду Вічності.

Поезія

 

 

top