search
top

Архів новин

Новини

 

 

Пам’яті Олени Пчілки

29 червня 2024 р., коли виповнилося 175 років від дня народження Ольги Петрівни Косач, за почином Волинського осередку Спілки християнських письменників України в кафедральному соборі Святої Трійці Православної Церкви України відбувся молитовний захід, у якому спом’янули цю видну діячку національного руху, письменницю..


 

Новели Гребенюка – мовою есперанто

7.06.2024. На сайті «Есперанто в Україні» опубліковано три твори короткої прози Віктора Гребенюка про теперішню російсько-українську війну. Перекладач – луцький есперантист Ігор Друль.


 

Помер Олег Берман

13 травня 2024 року після тривалої хвороби відійшов до Господа член Волинського осередку Спілки християнських письменників України Олег Костянтинович Берман


 

Душевна рівновага посеред війни: слово літератора

24 лютого 2024 р. У культурологічному електронному журналі «Яровиця» (2023. № 3/4) опубліковано повість Віктора Гребенюка «Мир на війні».Автор створив її на основі спогадів волинського селянина, якому випало жити під час Першої і Другої світових воєн..


 

Зустріч з учнями приватної школи «Скарбниця мудрості»

29 лютого 2024 року відбулася зустріч члена Волинського осередку СХПУ Дмитра Довбуша та учнів старших класів приватного ліцею «Скарбниця мудрості» м. Луцька. Заклад працює на базі церкви «Фіміам» та має на меті крім викладання світської програми прищеплення дітям християнських цінностей.


 

Творчий вечір у церкві с. Лище

28 січня 2024 року в церкві с. Лище, що поблизу Луцька, відбувся творчий вечір в якому взяли участь члени Волинського осередку Спілки християнських письменників України Володимир Сад та Дмитро Довбуш, а також членкиня Національної спілки письменників України Євгенія Назарук.


 

Перекладацькі зусилля Василя Мартинюка

20.10.2023. Завершено роботу над другим числом Альманаху «Вимоги часу», який упорядковує поетка Ірина Кархут. У ньому вміщено добірку перекладів поетичних творів російськомовних поетів, зроблених Василем Мартинюком. Серед представлених поетів у добірці Віра Кушнір, Юрій Камінський, Яків Бузинний, Микола Шалатовський, Михайло Козубовський, Олександр Азовський, Костянтин Бальмонт та інші.


 

Художня книжка про Ярослава Мудрого вийшла в Луцьку

7.10.2023. Поема «Боянова піснь» Віктора Гребенюка побачила світ у видавництві «Надстир’я». Автор написав її від імені Бояна – славнозвісного співця Київської Русі, який творив у жанрі слав (величальних текстів на честь видатних осіб).


 

Допомагаємо сходу

28.09.2023. Волинський осередок СХПУ відгукнувся на прохання бібліотекарів Запорізького краю, поширене в соціальних мережах, – допомогти укомплектувати книгозбірні області новими україномовними виданнями.


 

Зустріч спілчанина із педагогами-словесниками

6 вересня 2023 р. у бібліотеці Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти відбулася зустріч учителів української мови і літератури та зарубіжної літератури із членом Спілки християнських письменників України, літературним редактором науково-методичного журналу «Педагогічний пошук» Віктором Гребенюком.


 

Нова звукокнига В. Гребенюка

6.07.2023. Епос України-Русі «Златоплуг», укладений на основі київських билин Віктором Гребенюком, побачив світ в аудіоформаті.


 

Виступи спілчан перед таборянами

16 червня 2023 року наші спілчани Василь Мартинюк, Володимир Сад і Віктор Гребенюк побували в таборі «Діти Волині». Його в оздоровчому комплексі «Чайка» поблизу с. Хрінники на Рівенщині провела Волинська єпархія Православної церкви України


 

Година поезії зі старшокласниками

7 квітня 2023 р. наші спілчани зустрілися з учнями десятого класу луцького ліцею № 23. Віктор Гребенюк ознайомив молодих шанувальників поезії з двома розділами із героїчного епосу «Златоплуг», який він уклав на основі давньоруських билин київського циклу. А Дмитро Довбуш продовжив тему, читаючи свої вірші про сучасних богатирів – тих, які боронять нашу Вітчизну нині.


 

Зустріч поетів із третьокласниками

31 березня 2023 року члени осередку Володимир Сад і Віктор Гребенюк побували на годині поезії (уроці читання) в луцькому ліцеї № 27. Звучали цього разу дві билини з героїчного епосу Русі-України «Златоплуг» (автор-укладач В. Гребенюк) та твори з останньої збірки В. Сада «Погляд».


 

Юрій Вавринюк відвідав Устилузьку Літературну кав’ярню

21.03.2023. Цього дня Устилузький будинок культури спільно з Устилузькою міською бібліотекою провели благодійний захід «Майстерність пера — майстерність серця». Захід проведений у вигляді Літературної кав’ярні: гостей ознайомили з літературним меню, подарували хвилини спілкування з поезією, пригощали солодощами, чаєм.


 

Лідія Вудвуд видала нову книгу поезій

У грудні 2022 року перед Різдвом у видавництві «Терен» (Луцьк) вийшла друга збірка членкині Волинського осередку Спілки християнських письменників України Лідії Вудвуд. Незважаючи на труднощі воєнного часу, Колківська громада спонсорувала видавництво книги своєї землячки.


 

Літдесант СХПУ на «Волинську газету»

У номері за восьме березня 2023 року регіональне видання «Волинська газета», що має літературний додаток, опублікувало дещо з доробку членів нашого осередку Спілки.


 

На шевченківському святі

8.03.2023. Обласний науково-методичний центр культури Волині знову запросив СХПУ взяти участь у заходах біля пам’ятника Кобзареві в обласному центрі 9 березня, в день народження Тараса Григоровича.


 

Вечір поезії в «Агапе»

23 лютого 2023 року спілчанин Дмитро Довбуш учергове зустрівся з пацієнтами реабілітаційного комплексу «Агапе».Архів новин

 

top