search
top

Архів новин

Новини

 

 

Виступ перед пацієнтами реабілітаційного комплексу «Агапе»

21 листопада 2019 року спілчанин Дмитро Довбуш уже вдруге виступив перед пацієнтами реабілітаційного комплексу «Агапе» (с. Боратин Волинської області).


 

Зустріч зі старшокласниками з нагоди Дня писемності

6.11.2019. Дев’ятого листопада з 1997 року в нашій країні відзначають державне свято – День української писемності та мови. Саме з цієї нагоди у Луцькій центральній бібліотеці для дорослих відбулася зустріч членів Волинського осередку СХПУ із старшокласниками.


 

Творча зустріч у луцькій гімназії №21

4 листопада 2019 року спілчанин Дмитро Довбуш взяв участь у зустрічі з п’ятикласниками 21 гімназії м. Луцька. Урок пройшов у вільному спілкуванні, учні ставили питання щодо творчості та ділилися власними ідеями та переживаннями.


 

Олег Берман: три книги водночас

30.10.2019. У вересні 2019 року вийшла друком книга О. К. Бермана «Материк Водолія». Точніше сказати, під однією обкладинкою міститься три книги: «Аборигени», «Мігранти», «Покликані».


 

Презентація альманаху «Осоння-2019»

20 жовтня 2019 р. у Луцьку відбулася презентація чергового, уже третього, альманаху Волинського осередку СХПУ «Осоння-2019». Цей святковий захід традиційно відбувся в бібліотеці №10 і зібрав друзів по перу та шанувальників слова.


 

Письменники прийшли до самотніх стареньких

9 жовтня 2019 р. члени нашого осередку провели літературні читання в Луцькому геріатричному пансіонаті. Ольга Міцевська, Володимир Сад читали поезії про тепло людських взаємин, про шану до старших, про важливість материнської молитви. Віктор Гребенюк новелою «Відремонтувати світ» доносив думку про те, що кожен із нас може хоч на крихту покращити світ, у якому живемо


 

Церемонія нагородження переможця Літературного конкурсу ім. Джона Буньяна

5 жовтня 2019 року в Києві відбулася церемонія нагородження переможця Літературного конкурсу ім. Джона Буньяна 2019 року та Літературна школа, у якій взяли участь члени Волинського осередку ХПУ Юрій Вавринюк, Дмитро Довбуш та Ольга Міцевська: Юрій Вавринюк як член журі, Ольга Міцевська — як літературний редактор збірки «Крізь сумніви».


 

Участь Спілки на Дні Незалежності

24.08.2019. Члени Волинського осередку СХПУ взяли участь у заході «Літературний подіум». Його організували департамент культури Луцької міської ради і ГО Мистецьке об’єднання «Стендаль». Ведучою була Ганна Луцюк, член НСПУ, директор книгарні «Є», біля якої і відбулися ці літературні читання.


 

Побачив світ черговий альманах Волинського осередку СХПУ

11.09.2019. На початку вересня побачив світ новий, уже третій, альманах Волинського осередку СХПУ «Осоння». У цьому виданні опубліковані твори всіх учасників осередку.


 

Книга Віктора Гребенюка шрифтом Брайля

8 вересня 2019 р. в обласному центрі у рамках дня міста відбулося представлення книжки Віктора Гребенюка «Європа. Луцьк. 1429-й», випущеної шрифтом Брайля.
Автор написав цю драматичну поему (єдиний поки що літературно-художній твір про з’їзд європейських монархів у Лучеську) ще п’ять років тому.


 

На заходах пам’яті Куліша

7 серпня 2019 р. виповнилося 200 років з дня народження Панька Куліша – видатного вітчизняного письменника, вченого, громадського діяча, першого перекладача Слова Божого на українську мову. Літератори-християни були учасниками ювілейних заходів.


 

Одноактівка Віктора Гребенюка зазвучала грузинською

29 липня 2019 р. На сайті Georoyal.ge розміщено переклад на грузинську мову одноактної п’єси Брата Віктора (Віктора Гребенюка) «Сто тисяч». Це глава з його книги «Діяння небожителів», що вийшла 2011 року й удостоєна Міжнародної премії ім. П. Куліша в 2015-му.


 

Виступи в літньому дитячо-юнацькому таборі

23 червня 2019 р. Наталія Добжанська-Найт, Дмитро Довбуш і Віктор Гребенюк провели літературні читання у дитячо-юнацькому таборі Волинської єпархії Православної церкви України в с. Куликовичі Маневицького району.


 

На заходах пам’яті Олени Пчілки

Волинський осередок СХПУ взяв участь у вшануванні Ольги Косач із нагоди її 170-річчя з дня народження. 18 червня 2019 р. Віктор Гребенюк був учасником волинезнавчих історико-педагогічних читань «Освіта та виховання в родині Косачів: талановита матір талановитих дітей» у Ковельській міській гімназії ім. Олени Пчілки.


 

Спілчани провели семінари про поетичну творчість для чернівецької молоді

31 травня 2019 року Юрій Вавринюк Ольга Міцевська та Дмитро Довбуш на запрошення молодіжного служіння SpiritTime відвідали Чернівці. У місті проходив захід «Бог дав мені талант», у якому взяли участь поети-початківці та усі бажаючі.


 

Фрагменти книги Віктора Гребенюка – з підмостків арт-фестивалю

26 травня 2019 р. на Театральній площі обласного центру відбувся фестиваль-конкурс народного танцю та духової музики в рамках мистецького свята «Луцьк – центр Європи». Його було присвячено 590-літтю луцького з’їзду монархів.


 

На презентації збірника «Бути людиною»

22 травня 2019 р. Віктор Гребенюк виступив у луцькій бібліотеці-філії № 5 на представленні книги «Бути людиною».


 

Дітям – про трагічні сторінки історії

17 травня 2019 р. Юрій Вавринюк, Дмитро Довбуш і Віктор Гребенюк побували в загальноосвітній школі села Баїв Луцького району. Адміністрація навчального закладу запросила християнських письменників до учнів середніх і старших класів із нагоди Дня пам’яті жертв політичних репресій, що відзначається в країні 19 травня.


 

Літчитання на днях науки

16 травня 2019 р. Віктор Гребенюк взяв участь у днях науки Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти. Причому тема його виступу – «Луцький з’їзд монархів: історичні джерела та художня інтерпретація» – стала загальною темою волинезнавчих історико-педагогічних читань у рамках цих днів.


 

Юрій Вавринюк узяв участь у творчому вечорі, організованому журналом «Ноєв ковчег»

14.05.2019. «Життя — це в вічність крок, омріяну віками», — цей вислів, узятий з відомого християнського вірша, став гаслом творчого вечора, який проходив у конференц-залі Волинського Об’єднання. На зустрічі були присутні гості зі Львова, Києва та Сполучених Штатів Америки.


 

Про Спілку – вчителям історії

17 квітня 2019 р. Віктор Гребенюк виступив на міському семінарі вчителів історії. Захід провели управління освіти Луцької міськради, міський методичний кабінет, ЗОШ № 23 у Волинській православній богословській академії. Він був присвячений проблемам викладання дискусійних питань з історії Церкви.


 

На дні народження дружньої спілки

7 квітня 2019 р. Віктор Гребенюк як представник Волинського осередку СХПУ побував на заході, приуроченому до триріччя літературної студії «Без меж», на запрошення її керівника Валерія Гнатюка.


 

Спілчани взяли участь у презентації колективного збірника поезії

10 березня 2019 року в приміщенні церкви ЄХБ "Дім Євангелія" (Кірха, м. Луцьк) відбулася презентація поетичної книги "Досягаючи неба", в яку ввійшли твори Юрія Вавринюка, Ольги Міцевської, Дмитра Довбуша, Лідії Вудвуд, Любові Омельчук, Володимира Сада та Василя Мартинюка.


 

Вшановуючи Тараса

9.03.2019. Вже не вперше Волинський осередок СХПУ став спонсором шевченківського заходу в Луцьку. Організатор мистецького дійства «Нас гуртують думи Кобзаря» Навчально-методичний центр культури Волині знову попросив Спілку подбати про подарунки декламаторам творів Тараса Григоровича.


 

Виступи спілчан на «Радіо Лютер»

28.02.2019. Члени Волинського осередку СХПУ Юрій Вавринюк та Дмитро Довбуш взяли участь у записі радіопрограм у студії «Радіо Лютер» (м. Рівне). Розмова йшла про роль та значення мистецтва у житті суспільства, в християнстві та богослужбовій практиці.


 

Твори спілчан у колективних збірниках

27.02.2019. Недавно вийшли друком два літературно-художні збірники, де опубліковано твори членів Волинського осередку СХПУ.
В нововолинському видавництві «Формат» наприкінці 2018 року побачила світ поетична книга «Досягаючи Неба». А в київському видавництві «Легенда» напочатку цього року з’явився збірник «Mensch sein. Бути людиною. Быть человеком: Друга світова війна в сучасній документальній прозі».


 

Твір Віктора Гребенюка згаданий у науковій статті

4.02.2019. У випуску XIV за 2018 рік науково-інформаційного збірника «Старий Луцьк», який видає Луцький державний історико-культурний заповідник, уміщено статтю відомих учених-волинезнавців Г. Бондаренка, Г. Гулька й О. Дем’янюка «З’їзд монархів у Луцьку: мистецьке відображення». У ній ідеться про художні твори, в яких змальовано цю найбільшу подію в історії нашого міста. .


 

Виступ спілчан перед учнями у Гірці Полонці

31 січня 2019 року Дмитро Довбуш, Василь Мартинюк і Віктор Гребенюк виступили перед учнями 5, 9–11 класів загальноосвітньої школи села Гірка Полонка Луцького району.


 

Зустріч Василя Мартинюка з учнями Княгининівського НВК

30 січня 2019 року відбулася поетична мандрівка вихованців вихованцями групи продовженого дня Княгининівського НВК «Дорогою добра». Склянчук Н. О. організувала зустріч дітей із талановитими жителями нашого краю. А саме гостем був поет Василь Кирилович Мартинюк.

.


 

Олег Берман – на хвилях ГІТу

3 січня 2019 р. член Волинського осередку СХПУ Олег Костянтинович Берман взяв участь у прямому ефірі Громадського інтерактивного телебачення (ГІТ). Ведучий Мирон Козак і запрошена в студію психолог Олена Давидюк спілкувалися з письменником на тему «Психологія творчості».


 

Виступ у провідній книгозбірні

17 січня 2019 р. у Волинській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки проведено історичну годину «З’їзд європейських монархів – древня слава Волині». Її приурочено до 590-ліття цієї найвизначнішої події в історії Луцька. Оскільки член нашого осередку В. Гребенюк – автор першого і єдиного літературно-художнього твору на цю тему, його запросили виступити на цьому заході.


 

Підсумок року – в ефірі

29 грудня на хвилях Волинського радіо прозвучала передача, у якій, як і наприкінці 2017 року, йшлося про діяльність нашої організації Спілки християнських письменників України протягом останніх дванадцяти місяців.


 

Електронна… звукова… паперова!

28.12.2018. Під завісу 2018-го в луцькому видавництві «Надстир’я» вийшла друком збірка Віктора Гребенюка «“Ефект Вертера” та інші новели». Навесні цього ж року з’явилася її звукова версія (Луцьк, студія «Крок назустріч», виконавці автор та Ольга Міцевська), у 2017-му – електронна (Київ, «Мультимедійне видавництво Стрельбицького»).


 

Друкуємося в американському виданні

15.12.2018. Уже не вперше християнська організація «ВС міністрі» (керівник Володимир Слонопас), що працює у США для пострадянського простору, включила до свого щорічного видання «Місіонер» твори членів Волинського осередку СХПУ.


 

Віктор Гребенюк на «Вечірній аудієнції»

23.11.2018. Віктора Гребенюка несподівано запросили на передачу Волинського радіо «Вечірня аудієнція». Трохи не годину ведучі Сергій Ткачук і Тарас Літковець у швидкому темпі ставили йому безліч запитань.


 

Зустріч зі студентами-істориками

22 листопада 2018 р. Юрій Вавринюк, Дмитро Довбуш і Віктор Гребенюк провели літературні читання на історичному факультеті Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. (Торік Юрій Іванович і Віктор Іванович уже зустрічалися з молоддю на істфаці, але у форматі лекції).


 

День української писемності в Музеї волинської ікони

9 листопада 2018 р. проведено зустріч студентів Волинської православної богословської академії з членом СХПУ Віктором Гребенюком.


 

У шпиталі звучав голос літераторів

24 жовтня 2018 р. члени нашої Спілки Юрій Вавринюк і Віктор Гребенюк виступили перед пацієнтами та медперсоналом Луцького гарнізонного військового госпіталю. Це був невеличкий концерт на теми Донбаської війни.


 

Дмитро Довбуш зустрівся із учнями 6 класу приватної школи «Скарбниця мудрості»

28 вересня 2018 року на запрошення вчителів спілчанин Дмитро Довбуш зустрівся із учнями 6 класу приватної школи «Скарбниця мудрості» при церкві «Фіміам», м. Луцьк.
Письменник відповів на запитання учнів та вчителів, а також і сам розпитав дітей про їхні поетичні спроби.


 

«Діамантовий Дюк» – у письменника В. Гребенюка

26.09.2018. Нагороду найвищого – діамантового – рівня присуджено на цьогорічному Міжнародному багаторівневому конкурсі імені де Рішельє лучанину Вікторові Гребенюку. В номінації «Мініатюри. Короткі п’єси» він удостоївся її «за пошук оригінальних літературних засобів у новелі “Палата”».


 

Звучала ліра у ЛІРОЛі

20 вересня 2018 р. Юрій Вавринюк, Дмитро Довбуш і Віктор Гребенюк виступили перед студентами й викладачами Луцького інституту розвитку людини (ЛІРОЛ) Університету «Україна». Вони стали учасниками прекрасного мистецького заходу «Особистості». Присутнім розповідали про тонкощі сучасної вишивки, лунали музичні твори (у тому числі пісня «Мамі» Світлани Кресак на слова Д. Довбуша).


 

Дмитро Довбуш виступив перед пацієнтами центру «Агапе»

20 вересня 2018 року представник Волинського осередку СХПУ Дмитро Довбуш виступив перед пацієнтами реабілітаційного комплексу «Агапе», який знаходиться в с. Боратин поблизу Луцька. В «Агапе» реабілітуються потерпілі після спинномозкових та черепно-мозкових травм, уражень центральної нервової системи, порушень функцій опорно-рухового апарату тощо.


 

Новий правопис має бути кращим. І побожнішим

19.09.2018. Член Спілки християнських письменників України Віктор Гребенюк взяв участь у громадському обговоренні проекту нового українського правопису. До пропонованого документа він зробив багато зауважень і пропозицій. Зокрема, йдеться про низку пунктів, що стосуються релігійного, церковного життя.


 

Літчитання в Біотесі

19 вересня 2018 р. Дмитро Довбуш і Віктор Гребенюк виступили перед першокурсниками Луцького біотехнічного інституту Міжнародного науково-технічного університету імені Юрія Бугая. Члени СХПУ ознайомили студентів із діяльністю Спілки, прочитали свої твори, передали бібліотеці вузу альманахи та інші колективні видання Волинського осередку, одноосібні збірки.


 

З підмостків арт-шоу

9.09.2018. Щорічний мистецький фестиваль «Ніч у Луцькому замку» цього разу відбувся з восьмого на дев’яте вересня. До його програми входило театралізоване дійство «Саміт у Луцьку», під час якого звучали уривки з драматичної поеми Віктора Гребенюка «Європа. Луцьк. 1429-й».


 

У Києві відбулася презентація збірника "Тонка грань"

7.09.2018. Голова Волинського осередку СХПУ Юрій Вавринюк взяв участь у презентації збірки «Тонка грань»,яка відбулася у Києві. Це колективне видання у яке увійшли прозові твори переможців конкурсу імені Джона Буньяна. У цьому конкурсі Юрій Вавринюк брав участь як член журі.


 

Вийшла збірка новел «Розстріляна коляда»

30.08.2018. Ця книжка Віктора Гребенюка тиражем 2000 примірників побачила світ у бібліотечці всеукраїнської газети «Вісник + К». Її складають вибрані твори з двох видань: «Тетрамерон» і «“Ефект Вертера” та інші новели».

.


 

«Це ви нам будете розповідати про Бога?»

19.07.2018. Такими словами на ґанку будинку культури дитячого табору «Світанок», що в с. Дачне Ківерцівського району, 19 липня наших спілчан зустріла зграйка дітлахів.
Це було перше, що збентежило того дня Наталію Добжанську-Найт, Дмитра Довбуша і Віктора Гребенюка.

.


 

Виступ на молодіжному з'їзді

12 серпня 2018 року учасники Волинського осередку СХПУ Ольга Міцевська та Дмитро Довбуш відвідали VIII з'їзд молоді ХВЄ Волині, із семінаром про поезію. З’їзд проходив у с. Самари Ратнівського району із 8 до 12 серпня і зібрав близько тисячі молодих християн. Протягом п’яти днів молодь проживала в наметах серед лісу на березі о. Лука.


 

Перекладацький здобуток у «товстому» часописі

30.06.2018. У цьогорічному № 5–6 журналу іноземної літератури «Всесвіт» надруковано український переклад роману Гелен Келлер «Світ, у якому я живу», здійснений нашою спілчанкою Наталією Добжанською-Найт.


 

Беремо участь у джентльменському клубі

28.06.2018. Останніми місяцями в центрі Луцька за почином ченця Димитрія (Франкова), насельника Чеснохресного монастиря УПЦ КП, проходять засідання відкритого клубу з богословським тлом. Удосконалюючи діяльність клубу, брат Димитрій став запрошувати на виступи й членів Спілки християнських письменників.


 

Виступ у таборі Волинської єпархії

16 червня 2018 р., як і торік, відбувся літдесант нашого осередку в дитячий літній табір Волинської єпархії УПЦ Київського Патріархату. Щоправда, його цьогорічне розміщення – не урочище Білі Береги неподалік селища Колки Маневицького району, як раніш, а обійстя сім’ї Шереметів у селі Куликовичі.


 

Аудіодиск духовних новел. Завантажуй і слухай!

9.06.2018. Збірка короткої прози Віктора Гребенюка «“Ефект Вертера” та інші новели» з’явилась у вигляді звукової книги. Збірку становлять сорок новел – коротких динамічних оповідань із несподіваним кінцем. Усі вони написані на реальній основі. Перша – «Ефект Вертера»


 

Сценарій визнано добрим. А чи не зняти б і фільм?

8.06.2018. За підсумками конкурсу літературного фестивалю «Антракт», що відбувся навесні цього року в Херсоні, випущено альманах «Простір крізь час». У ньому вміщено сценарій короткометражного ігрового фільму «Ефект Вертера», написаний Віктором Гребенюком за своєю однойменною новелою. Цей твір нашого спілчанина одержав друге місце в номінації «Сценарії короткометражних фільмів».


 

Подарунок до Дня журналіста

6.06.2018. Щороку 6 червня, в професійне свято працівників засобів масової інформації, у соборі Святої Трійці в Луцьку проводиться заздоровний молебень, після чого роблять невеликі символічні подарунки для новинарів обласного центру.


 

Участь волинян у конкурсі Якова Бузинного

30 травня 2018 р. на Львівщині в м. Стрий пройшов фінал ІІІ Всеукраїнського літературно-поетичного конкурсу Якова Бузинного. Захід зібрав більше двох десятків учасників з шести областей Украни. Цьогоріч він проходив під назвою «Українське християнство – світло та сіль для народу України».


 

Зустрічі зі школярами на Вознесення

17 травня 2018 р. Віктор Гребенюк, Ольга Міцевська і Дмитро Довбуш взяли участь у двох уроках літератури рідного краю: спершу в загальноосвітній школі села Хорохорин, а потім – села Смолигів Луцького району розповідали про Спілку християнських письменників на Волині, читали свої твори.


 

Зустріч з учнями Княгининівського навчально-виховного комплексу

11 травня 2018 року члени Волинського осередку СХПУ Віктор Гребенюк, Василь Мартинюк та Дмитро Довбуш зустрілися з учнями Княгининівського навчально-виховного комплексу. Зустріч із старшокласниками вела учитель світової літератури Ганна Дмитрівна Ольховик, а з учнями середньої ланки – учитель української мови та літератури Неля Олександрівна Юрковська.


 

У Луцьку відбулася презентація цьогорічного альманаху «Осоння»

11.05.2018. Новий випуск альманаху «Осоння» Волинського осередку Спілки християнських письменників України презентували 11 травня в луцькій бібліотеці-філіалі для дорослих № 10. Він поки що єдиний на всю СХПУ.


 

Вшановуючи жінку. Зустріч зі шкільними бібліотекарями

20 квітня 2018 р. з нагоди Дня матері, що відзначатиметься невдовзі, у бібліотеці Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти відбулася зустріч із членами Спілки християнських письменників України: Віктором Гребенюком, Дмитром Довбушем і Василем Мартинюком.


 

Новий випуск спілчанського альманаху

12.04.2018. Вийшов друком цьогорічний альманах «Осоння» Волинського осередку СХПУ. Його складають твори всіх десяти учасників Спілки на Волині – прозовий, поетичний (вірші для дорослих та дітей), перекладацький, публіцистичний доробки і хроніка життя осередку від появи попереднього «Осоння» у серпні 2016-го.


 

Ще дві літературні перемоги нашого спілчанина

11.04.2018. Віктор Гребенюк здобув перше місце в Міжнародному конкурсі документального оповідання «Бути людиною», проведеному Німецьким фондом «Пам’ять, відповідальність і майбутнє».


 

Уривок твору – в англомовній екскурсії
3.04.2018.
В Музеї волинської ікони розпочав проводити екскурсії для англомовних туристів. Завершуються вони в тому залі, де експонується Холмська реліквія, і до програми входить виконання уривка зі згаданого твору. Щоразу співають по-англійськи студентки регентського відділення Волинської православної богословської академії під керівництвом Валентини Маласпіни.


 

Батько й син представили свої твори

8.02.2018. Три нові пісні нашого спілчанина Володимира Сада ввійшли до дебютного альбому його сина Едуарда «Ти добрим будь».


 

Зустріч з освітянами-словесниками

6 лютого 2018 р. в бібліотеці Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти вчителі української мови та літератури мали спілкування із членами СХПУ Юрієм Вавринюком, Володимиром Садом і Віктором Гребенюком.


 
Розповіли школярам про духовне

29 січня 2018 р. Юрій Вавринюк і Віктор Гребенюк провели літературну зустріч в обласній юнацькій бібліотеці з восьмикласниками луцької загальноосвітньої школи № 12. Її було приурочено до 390-ліття книгодрукування в нашому місті.


 

Побачила світ третя електронна книга Віктора Гребенюка

11 січня 2018 р. електронною книжкою «У полум’ї» київське Мультимедійне видавництво Стрельбицького випустило вибрані новели нашого спілчанина у перекладі на російську. Торік тут же в такому ж форматі вийшли його збірки малої прози «Тетрамерон», «“Ефект Вертера” та інші новели».


 

Юрій Вавринюк та Віктор Гребенюк взяли участь у радіопередачі «Голос громади»

30.12.2017. Голова Волинського осередку СХПУ Юрій Вавринюк та Віктор Гребенюк взяли участь у черговій передачі «Голос громади» Волинського радіо. Темою розмови з ведучою Ольгою Шарутою була наша робота в 2017 році.

Архів новин

 

top