search
top

Архів новин

Новини

 

 

Перекладацькі зусилля Василя Мартинюка

20.10.2023. Завершено роботу над другим числом Альманаху «Вимоги часу», який упорядковує поетка Ірина Кархут. У ньому вміщено добірку перекладів поетичних творів російськомовних поетів, зроблених Василем Мартинюком. Серед представлених поетів у добірці Віра Кушнір, Юрій Камінський, Яків Бузинний, Микола Шалатовський, Михайло Козубовський, Олександр Азовський, Костянтин Бальмонт та інші.


 

Художня книжка про Ярослава Мудрого вийшла в Луцьку

7.10.2023. Поема «Боянова піснь» Віктора Гребенюка побачила світ у видавництві «Надстир’я». Автор написав її від імені Бояна – славнозвісного співця Київської Русі, який творив у жанрі слав (величальних текстів на честь видатних осіб).


 

Допомагаємо сходу

28.09.2023. Волинський осередок СХПУ відгукнувся на прохання бібліотекарів Запорізького краю, поширене в соціальних мережах, – допомогти укомплектувати книгозбірні області новими україномовними виданнями.


 

Зустріч спілчанина із педагогами-словесниками

6 вересня 2023 р. у бібліотеці Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти відбулася зустріч учителів української мови і літератури та зарубіжної літератури із членом Спілки християнських письменників України, літературним редактором науково-методичного журналу «Педагогічний пошук» Віктором Гребенюком.


 

Нова звукокнига В. Гребенюка

6.07.2023. Епос України-Русі «Златоплуг», укладений на основі київських билин Віктором Гребенюком, побачив світ в аудіоформаті.


 

Виступи спілчан перед таборянами

16 червня 2023 року наші спілчани Василь Мартинюк, Володимир Сад і Віктор Гребенюк побували в таборі «Діти Волині». Його в оздоровчому комплексі «Чайка» поблизу с. Хрінники на Рівенщині провела Волинська єпархія Православної церкви України


 

Година поезії зі старшокласниками

7 квітня 2023 р. наші спілчани зустрілися з учнями десятого класу луцького ліцею № 23. Віктор Гребенюк ознайомив молодих шанувальників поезії з двома розділами із героїчного епосу «Златоплуг», який він уклав на основі давньоруських билин київського циклу. А Дмитро Довбуш продовжив тему, читаючи свої вірші про сучасних богатирів – тих, які боронять нашу Вітчизну нині.


 

Зустріч поетів із третьокласниками

31 березня 2023 року члени осередку Володимир Сад і Віктор Гребенюк побували на годині поезії (уроці читання) в луцькому ліцеї № 27. Звучали цього разу дві билини з героїчного епосу Русі-України «Златоплуг» (автор-укладач В. Гребенюк) та твори з останньої збірки В. Сада «Погляд».


 

Юрій Вавринюк відвідав Устилузьку Літературну кав’ярню

21.03.2023. Цього дня Устилузький будинок культури спільно з Устилузькою міською бібліотекою провели благодійний захід «Майстерність пера — майстерність серця». Захід проведений у вигляді Літературної кав’ярні: гостей ознайомили з літературним меню, подарували хвилини спілкування з поезією, пригощали солодощами, чаєм.


 

Лідія Вудвуд видала нову книгу поезій

У грудні 2022 року перед Різдвом у видавництві «Терен» (Луцьк) вийшла друга збірка членкині Волинського осередку Спілки християнських письменників України Лідії Вудвуд. Незважаючи на труднощі воєнного часу, Колківська громада спонсорувала видавництво книги своєї землячки.


 

Літдесант СХПУ на «Волинську газету»

У номері за восьме березня 2023 року регіональне видання «Волинська газета», що має літературний додаток, опублікувало дещо з доробку членів нашого осередку Спілки.


 

На шевченківському святі

8.03.2023. Обласний науково-методичний центр культури Волині знову запросив СХПУ взяти участь у заходах біля пам’ятника Кобзареві в обласному центрі 9 березня, в день народження Тараса Григоровича.


 

Вечір поезії в «Агапе»

23 лютого 2023 року спілчанин Дмитро Довбуш учергове зустрівся з пацієнтами реабілітаційного комплексу «Агапе».


 

Віктор Гребенюк зустрівся зі слухачами «Акме-університету»

7 грудня 2022 року Віктор Гребенюк мав зустріч зі слухачами «Акме-університету» в бібліотеці ВНУ ім. Лесі Українки. Наш спілчанин виступав на тему «Факти під пером письменника».


 

Віктор Гребенюк бере участь у журі конкурсу «Ми з України!»

16.11.2022. Волинський обласний науково-методичний центр культури оголосив конкурс «Ми з України!» і запросив до складу журі члена СХПУ Віктора Гребенюка. Цей творчий проєкт вирішено провести в клубних закладах та мистецьких школах територіальних громад області для розвитку творчих навиків, утвердження патріотичних мотивів.


 

Вірш спілчанина ввійшов до американської антології

14 жовтня 2022 року до Дня захисників та захисниць України в США було випущено друком антологію української поезії під назвою Sunflowers («Соняшники»). Її мета — підтримка українських письменників, поетів і перекладачів, які постраждали від війни, можливість для них бути почутими на міжнародній платформі.


 

Віктор Гребенюк переміг у конкурсі ім. Леся Мартовича

27.10.2022. Віктор Гребенюк, член Волинського осередку Спілки християнських письменників України, переміг на VI Всеукраїнському конкурсі ім. Леся Мартовича. У номінації «Проза. Книги. Новели» диплома І ступеня удостоїлась його збірка «“Ефект Вертера” та інші новели». Конкурс проводили Львівська обласна організація Національної спілки письменників України та ГО «Розточчя»..


 

З’явилася адаптована версія «Діянь небожителів»

20.09.2022. Віктор Гребенюк, який під псевдонімом Брат Віктор у 2011 р. видав епічну містерію «Діяння небожителів», опублікував її адаптоване електронне видання. У книзі розповідається, як наш сучасник був перенесений «в інший світ», де перед ним у своєрідному театрі не актори, а справжні діячі представили низку п’єс з історії церкви. Червоною ниткою проходить думка про особливу місію Русі-України.


 

Творчий захід у бібліотеці ВНУ ім. Лесі Українки

«Про насущне і наболіле» — так називався захід, проведений 9 червня 2022 р. в бібліотеці Волинського національного університету ім. Лесі Українки. Він пройшов за почином громади Софії – Премудрості Божої Православної церкви України, храм якої знаходиться в студентському містечку ВНУ, поруч із книгозбірнею.


 

Електронна бібліотека «УкрЛіб» розмістила книгу Віктора Гребенюка «Златоплуг»

28.04.2022. Електронна бібліотека «УкрЛіб» розмістила недавно завершену книгу «Златоплуг», автор-упорядник якої Віктор Гребенюк. Це героїчний епос України-Русі, побудований на билинах київського циклу.


 

Осередок жертвує книги біженцям

5.04.2022. У час російсько-української війни члени нашої Спілки не тільки беруть активну участь у «звичайному» волонтерстві, допомагаючи Збройним силам України та біженцям. Осередок СХПУ відгукнувся на прохання допомогти нашим громадянам у Польщі україномовними книгами.


 

Літературне читання у храмі

Після кількох тижнів російсько-української війни Волинський осередок СХПУ відновив зустрічі з читачами в Господніх домах. Третього квітня 2022 р. Віктор Гребенюк виступив перед молільниками в луцькій церкві Премудрості Божої ПЦУ, що в студентському містечку Волинського національного університету ім. Лесі Українки.


 

Поетичний виступ в «Агапе»

31 березня 2022 року спілчанин Дмитро Довбуш відвідав реабілітаційний комплекс «Агапе» (с. Боратин Волинської області), де взяв участь у зустрічі з пацієнтами. Сьогодні комплекс став місцем прийому біженців з інвалідністю з усієї України.


 

Вечір поезії в Підгайцях

20 лютого 2022 р. естафету поетичних вечорів на вечірньому служінні прийняв молитовний дім ХВЄ «Світло життя» села Підгайці Луцького району.


 

У церкві ХВЄ села Лище відбувся вечір поезії

13.02.2022. Після тривалої перерви, спричиненої пандемією, Волинський осередок СХПУ відновив виступи перед аудиторіями. Оскільки влаштовувати масові заходи зі студентами, школярами, хворими в лікарнях, завсідниками бібліотек усе ще неможливо, спілчани вирішили зустрічатися з читачами на молитовних зібраннях.


 

Вітання голови СХПУ з 15-ю річницею спілки


 

Творча зустріч з пацієнтами реабілітаційного комплексу «Агапе»

18 січня 2022 року спілчанин Дмитро Довбуш учергове виступив перед пацієнтами реабілітаційного комплексу «Агапе» (с. Боратин Волинської області).Архів новин

 

top