search
top

Юрій Вавринюк

Вавринюк Юрій Іванович народився у селі Зимне, Володимир-Волинського р-ну, що на Волині. Автор поетичних збірок «Чекання» (1997), «Дзвони вічності» (2005), «Мовчазні діалоги» (2017). У творчості переважають християнські мотиви, в поезії — релігійна, філософська та громадянська лірика. Член Спілки християнських письменників України, голова Волинського осередку Спілки християнських письменників України.

Вперше почав друкуватися як поет на початку 1990-х років у періодичних виданнях «Жива вода», «Християнська нива», «Голос надії».

У 1997 р. у видавництві «Надстир'я» вийшла перша збірка «Чекання», яка складалася з трьох розділів: українська поезія, російська поезія та оповідання.

У 2005 році у видавництві журналу «Благовісник» вийшла друга поетична збірка «Дзвони вічності».

У 2017 році вийнла третя поетична збірка «Мовчазні діалоги».

Друкувався в колективних збірниках «На лузі Господньому» (2007, видавництво «Свічадо», упорядник Галина Кирієнко), «Поезія віри» (2010, видавництво журналу «Благовісник», упорядник Юрій Вавринюк), «Золота книжка: поезії» (2012, видавництво «Братське», упорядник Галина Кирієнко, серія «Християнська читанка»), «Осоння віри» (2013, студія «Слово», упорядник Василь Мартинюк).

Окремі вірші та оповідання друкувалися в журналах «Благовісник», «Свічник», «Євангельська нива», інтернет-виданнях.

Засновник та адміністратор інтернет-проекту «Українська християнська поезія» (з 2017 р. переформатований у "BogPoet") .

Був одним із організаторів Спілки християнських письменників України у 2007 р., утворивши та очоливши Волинський осередок, головою якого є донині.

Як член спілки та поет бере участь у творчих зустрічах в бібліотеках, університетах, церковних громадах, в літературних студіях Волинського обласного радіо та радіо «Луцьк».

У 2015 р. був організатором Першого всеукраїнського фестивалю Якова Бузинного «Жива вода на рани України», заснованого СХПУ.

Лауреат Другого всеукраїнського конкурсу Якова Бузинного «Збережемо сім'ю — захистимо християнське майбутнє» (Львів, 13-14 травня 2016 р.).

Твори Ю. Вавринюка використані у підготовці підручників української мови для 5 та 11 класу загальноосвітніх шкіл (автори О. В. Заболотний, В. В. Заболотний).

Проживає у м. Устилуг, Волинська обл.

Персональний сайт

Сайт української християнської поезії

Вірші

Прозові твори

Публіцистика

 

 

top