search
top

Назад

Про творчість Віктора Гребенюка

 

Поетична міфілогія Брата Віктора
Рецензія на книгу: Брат Віктор. Діяння небожителів :
містерія-епос / Брат Віктор. – Луцьк : Ключі, 2011. – 256 с. : іл.

Міф – як найстарша форма духовно-практичного освоєння світу – міг би скінчити своє існування ще в «донаукових» часах, адже там він мав багатопланові функції, як у процесах соціалізації окремої особистості, так і в процесах формування цивілізаційного світогляду людей певних рас і націй. Міф відповідав на найголовніші питання: як постав світ, звідки взялася людина, що з нею відбувається по смерті, де коріння того чи того народу і т. ін.

Акафіст Богородиці Холмській Брата Віктора як поетичний твір.
Священик Леонтій Тоцький
Актуальність цієї статті полягає перш за все в тому, що «Акафіст Пресвятій Богородиці у чудотворній Холмській іконі прославлений» (далі − АПБХ) Брата Віктора (луцького християнського письменника В. І. Гребенюка) вперше в історій української літератури написаний виключно в поетичній формі.

Українська апологетика Данте
Рецензія доктора філологічних наук, професора Марії Моклиці на поетичний епос Брата Віктора «Діяння небожителів». Стаття з журналу «Слово і час» Інституту літератури Національної академії наук (№ 1, 2013 р.)
Я припізнялась із відгуком на книжку «Діяння небожителів» – вона вийшла друком ще весною 2011 р. Причини, кажучи канцелярською мовою, об'єктивні й суб'єктивні, про них не варто згадувати, окрім однієї, засадничої: це книжка, яку непросто здолати. Саме так – здолати, бо весь процес читання створює відчуття долання опору, ніби ти не читаєш, а береш штурмом якусь перешкоду (можливо, вершину, але цей образ доречний хіба в підсумку).

Відгук на книгу» Діяння небожителів» Мирослава Кратка
Книга цікава, потрібна і написана з правильних позицій. У ній викладено усю багатотисячолітню історію людства, його добрих і злих діл. Щоб узятися за таке, треба було мати відвагу. Автор її мав, з чим його поздоровляємо.
Однак маю кілька зауважень.

Дещо зовсім інше
Перегляд книжкових новинок – моє хобі, а коли працювала бібліотекарем – було й обов'язком. Скажу відверто: і мене, і рядових читачів сучасний літературний процес, а точніше те, що звуть постмодернізмом, переважно засмучує. Насміхання з усього святого, зневажання здорових основ суспільності, опис і прослава огидного, натуралістичні сцени, матюки захопили і початківців, і «живих класиків». Читаючи їх, усе думала: колись інші письменники прийдуть – і змиють увесь цей бруд.

Назад

 

top