search
top

Іван Оринчак поповнив ряди Волинського осередку СХПУ


13.08.2020. Поет Іван Іванович Оринчак став новим членом Спілки християнських письменників України в нашому краї.

Він автор кількох поетичних книг духовного змісту. Багато працює в соціальних мережах, зустрічається з різноманітною аудиторією, доносячи художнє слово. Уродженець Гуцульщини, випускник Волинської духовної семінарії УПЦ Київського патріархату, несе пресвітерське служіння у громаді Православної церкви України в Колодяжному Ковельського району — на малій батьківщині Лесі Українки.

Тож символічно, що 13 серпня голова Волинського осередку Юрій Вавринюк вручив Іванові Оринчаку посвідчення члена СХПУ біля пам’ятника нашій знаменитій краянці на Театральній площі в Луцьку.

Для довідки:

Іван Оринчак народився у 1979 році. Вірші почав складати з 14 років. Любов до поезії передалась від батька, який від природи був гумористом, писав байки.

Більш активно І. Оринчак почав творити поезію з 1997 року, вступивши до Волинської духовної семінарії. Вірші мали різну тематику. Перший із них надрукований у 1998 році в газеті «Віче» під рубрикою «Через терни до зірок».

У 2001 році закінчив семінарію, отримав сан священика і указом митрополита Луцького і Волинського Якова був призначений настоятелем парафії святителя Миколая Чудотворця в село Колодяжне Ковельського району.

Автор поетичних збірок «Життя спрагле любові», «Фундаментальна потреба», «Душепастир. Привіллями долі», «Душа потребує дива», «Почерк нащадка угринів».

Бере активну участь у творчому житті Ковельщини. Член спілки поетів та митців Ковельщини і інших районів Волині «Творчий світ», викладач школи Гармонійного розвитку шляхетних українців, що діє при Галереї мистецтв м. Ковеля.

Одружений, дружина Оксана, вчитель-біолог, виховують двоє дітей Соломію та Остапа. Проживає у місті Ковель, Волинь

 

top