search
top

Електронний журнал «S.P.A.C.E», № 2 за 2017 р.

3. Політична культура та ідеологія.
УДК 061.23:27-46

 

М. Б. Дем’янюк
кандидат філологічних наук, доцент кафедри філософії та політології Хмельницького національного університету

БЛАГОДІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇГРОМАДСЬКОЇОРГАНІЗАЦІЇ « СПІЛКА ХРИСТИЯНСЬКИХ ПИСЬМЕННИКІВ УКРАЇНИ» ЯК СПОСІБ ДОЛУЧЕННЯ ДО ФОРМУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ІДЕЇ НА БІБЛІЙНИХ ОСНОВАХ

Постановка проблеми. Благодійна діяльність є ціннісним критерієм релігійності, у той же час вона слугує основою комунікації спілчан різних християнських конфесій, які об’єднуються з метою втілення християнських цінностей в життя суспільства. Всеукраїнська творча громадська організація «Спілка християнських письменників України» (далі СХПУ) є гідним зразком єднання, толерування в суспільстві, об’єднує представників різних конфесій на засадах взаємоповаги та любові до Слова. Діяльність спілки базується на засадах толерантності та синергії гуманізму, етики та естетики. Благодійна діяльність членів спілки є проявом синергії і водночас способом плекання і втілення в суспільство християнських цінностей.

Аналіз останніх досліджень і публікацій. Спілка християнських письменників України як Всеукраїнська творча організація існує з 2007 року. Головним джерелом інформації щодо її діяльності є офіційний сайт СХПУ та інші християнські мас-медіа, літературно-художні видання. Власне кількість наукових розвідок щодо цієї проблематики не є об’ємною. У цьому дискурсі виділяємо наукові статті М. Балаклицького, Л. Веремейчик, С. Филипчук [1; 4; 15], в яких досліджуються лише окремі аспекти діяльності СХПУ.

Благодійна діяльність спілки не була окремим об’єктом наукових пошуків.

Мета статті – проаналізувати благодійну діяльність СХПУ, яка спрямована на втілення християнських цінностей в суспільне життя.

Виклад матеріалу. Благодійність – це міст єдності суспільства, фундамент якого закладено ще Володимиром Великим. І цим традиціям належать не лише сьогоднішнє, а й майбутнє. Поняття «благодійність» увійшло у суспільну свідомість як гуманістичний поклик людини надавати допомогу нужденним, незалежно від національної, расової, соціальної, релігійної належності. Благодійність – універсальна загальнолюдська цінність, один з найважливіших атрибутів громадянського суспільства. Сучасне суспільство у поняття «благодійність» вкладає широкий зміст – від звичайної матеріальної допомоги до меценатства. Поняття «благодійність» має сьогодні кілька значень: про загальне значення благодійності ми згадуємо, коли хочемо зробити добро; у християнсько-теологічному розумінні воно представляє любов Бога до людини або людини до інших людей; найчастіше благодійність використовується і розуміється в значенні альтруїстичної поведінки окремих осіб або установ – означає добровільне надання грошей чи іншої допомоги бідним та хворим людям; у переносному значенні благодійність може означати і установи, які добровільно надають засоби з метою їх перерозподілу тим, хто їх потребує [8, с.19]. Та в усіх випадках благодійність – це пожертвування, людина віддає частину своїх коштів, часу, сил для того, щоб комусь стало краще. Благодійна діяльність – добровільна безкорислива діяльність, що не передбачає отримання прибутків від цієї діяльності. За даними інституту стратегічних досліджень, згідно з регіональним рейтингом благодійності в Східній Європі, Україна посідає сьоме місце, у світовому рейтингу – 111, при цьому: грошові пожертви становлять 7%, волонтерська – 20%, допомога потребуючим – 36%. Практика доброчинної допомоги та новітні дослідження суспільних наук засвідчили, що моральні підстави благодійності повністю відповідають релігійним канонам християнської релігії. Поняття «милосердя» прийшло до християнства з іудаїзму і розумілося як готовність жертвувати собою заради інших людей. Благодійність на основі милосердя увійшло в повсякденне життя християнських громад, а церква стала розглядати її як один з найважливіших напрямів людської діяльності. Адже людина творіння Боже, а це означає, що у неї є щось божественне, те, що дозволяє їй бути дійсно доброю милосердною, чуйною.

Серце вірянина осяває любов до ближнього, здатність до жертовності заради інших. Біблія навчає, що не має більшої любові аніж та, коли віддаєш душу свою за брата, а отже, і своє життя. І незалежно від конфесійної належності християн, саме така любов, яка через жертовність уподібнюється до любові Спасителя, є життєдайним фундаментом християнської віри, оспівування безмежної любові Господа до людини та людини до Бога єднає християн у СХПУ. Синергія гуманістичної, етичної та естетичної складової в діяльності цієї громадської організації виявляється не тільки в творчості її членів, а також і в організації благодійної діяльності та активної участі в ній. Як підкреслював відомий філософ Еріх Фромм, найважливішою ціннісною директивою життя є заповідь любові до ближнього і на даний час вона є аж ніяк не меншою, а може навіть більш актуальною, аніж у попередні часи історії. Потреба трансформування ціннісних засад християнства у соціальну площину є надзвичайно нагальною, у той же час вона слугує міцною основою і метою співпраці спілчан, незалежно від їх конфесійної належності.

На сайті СХПУ розміщено Відкритий лист (до місцевих осередків СХПУ), підписаний Головою СХПУ Костянтином Шаповаловим, де йдеться про необхідність більш активної діяльності спілки в громадянському суспільстві. «Ми маємо ламати стереотипи стосовно обмеженості віруючої людини та поступово виходити за рамки «ЗАТ» літературних студій, осередків, зборів, займаючи більш відповідальну позицію в нашому нужденному, буревіями ламаному суспільстві, яке так довго годувалося спотвореними уявленнями правди фальші, добра і зла, що спричинило руйнацію і зубожіння (перш за все духовне) як на особистому, так і національному рівні» [16]. Благодійна діяльність СХПУ повністю відповідає внутрішній сутності змісту самої організації та є способом долучення до формування національної ідеї на Біблійних основах. Така діяльність відповідає рекомендаціям, зазначеним у цьому листі, а саме спонукає членів осередку та кандидатів до більш відповідальної громадської позиції, інформаційної роботи, зв’язку із місцевими органами влади, залучення до діяльності не лише членів СХПУ, а всіх, хто прагне привнести свою добру частку у Божу справу, що сприятиме розумінню ціннісних, етичних засад діяльності спілки не лише в релігійних колах, але й в суспільстві загалом.

Варто зазначити, що наявні дослідження, де йдеться про різницю «благодійності християнства та протестантизму» [6]. Зауважимо, що такі акценти є, принаймі, не коректними, оскільки протестантизм – християнська конфесія , і християнські біблійні цінності , у тому числі й любов до ближнього є основою християнської віри загалом. Підкреслимо, участь у благодійній діяльності СХПУ приймають спілчани різних християнських конфесій. Власне й сам Голова СХПУ Костянтин Шаповалов, який є Генеральним секретарем Українського Євангелічного Альянсу, у своїх зверненнях підкреслює необхідність благодійної діяльності спілкою, а також займається благодійністю особисто.

«Догмати християнської релігії стали носіями принципово нової етики,нового розуміння природи людини та її місця у світі… Історія християнства мала результатом внесення в скарбницю світової культури ідеалу всеохоплюючої любові як основи людського буття. Ідея християнського милосердя, звернена до душі та серця людини, увійшла до фундаментальних норм людської етики. Вона стала провідною ідеєю діяльності багатьох благодійників різних часів і народів». [5]. Принагідно підкреслимо, що започаткував викладання християнської етики в освітніх закладах в супереч чиновницькому протистоянню Олег Берман – член Волинського осередку СХПУ, автор віршованого текстологічного посібника з християнської етики «Діалоги з Христом». «.У наші дні благодійність виступає формою соціальної діяльності, яка проявляється в любові до ближнього, в жертовності, у допомозі нужденним, у доброті до всього навколишнього, що безпосередньо відображається у конкретних діях та вчинках людей. Вона має стати основою формування нової аксіології українського суспільства. Для цього необхідно не просто функціонувати у світі за відповідною схемою, а направляти частину своєї практичної діяльності на розвиток гуманістичної свідомості суспільства та формування морально розвиненої самосвідомості. Саме благодійність є тим ключем, що надає можливість не втратити істинної людської самобутності» [6]. Висока ідея християнського милосердя втілюється спілчанами у різний спосіб через можливості різновидів мистецтва: літератури, живопису, кіномистецтва, які мисляться як дарунок Божий, що має слугувати високому покликанню. Таким чином реалізується можливість прислужитися долі соціуму своїм організаційним, матеріальним, інформаційним, людським ресурсом. Так, 23-26 вересня 2014 р. відбулася передаукціонна виставка та аукціон «Митці – на допомогу українській армії», що організована Асоціацією художників - християн і аукціонним домом «Артвернісаж». Організатори підкреслили, що в цей час кожен з нас повинен внести свою посильну лепту в боротьбу за незалежність і цілісність нашої держави. Ведучим аукціону виступив Голова СХПУ, член Професійної спілки художників Костянтин Шаповалов, який також представив 30 робіт, з яких 18 авторських і 12 з приватної колекції. Захід пройшов у філії Київського національного музею російського мистецтва «Шоколадний будиночок». На кошти, зібрані від продажу творів мистецтва, було придбано необхідне спорядження для української армії.

Так, з 14 по 16 жовтня 2014 року в Українському домі відбулася концептуальна виставка «Неможливе – можливо!» На ній було представлено твори українських художників, у тому числі й Голови СХПУ Костянтина Шаповалова. Різні художні жанри були поєднанні загальною тематикою: відображення добра, світла і краси. В останній день виставки проведено аукціон картин художників і дитячих малюнків. Виручені кошти були спрямовані на відновлення Українсько дому та миротворчі цілі. У Києві 12 липня 2016 року відбувся благодійний аукціон живопису під назвою «Літній арт-вернісаж», кошти від якого були спрямовані на підтримку інвалідів війни, Збройних сил України, учасників АТО і бойових дій. Виставка-аукціон відбулася за ініціативи комітетів з питань культури, моралі і духовності громадських рад при КМДА та Міністерства оборони України, Всеукраїнської творчої громадської організації «Спілка християнських письменників України» і Всеукраїнської організації інвалідів війни, Збройних сил, учасників АТО і бойових дій. «Учасникам аукціону випала унікальна можливість допомогти тим, хто зі зброєю в руках захищав нашу з вами безпеку і, в той же час, придбати за досить низькими цінами живопис музейного рівня, - зазначив один з організаторів аукціону, Голова СХПУ, член професійної Спілки художників, автор популярної книги «Як навчитися любити, цінувати і відрізняти професійний живопис від аматорського» Костянтин Шаповалов [13]. Серед гостей та учасників аукціону, який відбувався в Музеї історії Києва, були відомі особистості, депутати Верховної Ради України, художники, серед яких народний художник України, лауреат Шевченківської премії Валерій Франчук. Було виставлено понад сотні робіт, серед них твори народних художників України Віктора Корольчука, Олександра Музики, Віктора Шаталіна, Валерія Франчука та інших. Як повідомив Голова Всеукраїнської громадської організації «Спілка інвалідів війни, Збройних сил України, АТО і бойових дій» Олександр Маматов, більша частина виручених коштів пішла на оплату операції інваліда війни в Афганістані, жителя Луганська, який на даний час має статус тимчасово переміщеної особи, а також закупівлю медикаментів для міської лікарні м. Торецька Донецької області.

Розпоширеною є книжкова благодійність членів спілки, так Маїна Яковлева, автор творів для дітей, подарувала книги дітям із зони АТО. В рамках благодійного проекту «Школа життя» книжки письменниці були відвезені дітям, що проживають у Донецькій та Луганській областях. Усього волонтерам вдалося зробити подарунки 195 дітям. Також письменниця надала свої книги місії «Еммануїл», яка розповсюдила їх у дитячих інтернатах та серед багатодітних сімей різних міст України.

Українська бібліотечна асоціація, за ініціативою Луганського регіонального відділення, оголосила акцію «Передплати газету для мешканців зони АТО», мета якої – передплатити центральні українські періодичні видання для їх подальшого розповсюдження в населених пунктах так званої «сірої зони», мешканці якої опинилися в умовах інформаційної ізоляції. Передплачуються суспільно-політичні газети, журнали, дитяча періодика, які волонтери розповсюджують на територіях максимально наближених до зони бойових дій в Луганській та Донецькій областях. Із самого початку до акції активно долучилася Спілка християнських письменників України. Акція продовжується і в 2017 році.

У сучасне поняття благодійності вкладається широкий зміст (від звичайної матеріальної допомоги до меценатства), що уособлює як і високі моральні принципи, так і громадський рівень розуміння необхідності здійснення програм соціальної реабілітації тих категорій, які потребують підтримки [12]. Благодійна допомога згідно Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» надається також у вигляді безпосередньої допомого особистою працею, послугами чи передачею результатів творчої діяльності.

5 листопада 2016 року у м. Луцьк відбулася презентація альманаху «Осоння», куди увійшли твори членів Волинського осередку СХПУ. Під час зустрічі твори читали Юрій Вавринюк, Віктор Гребенюк, Дмитро Довбуш та Ольга Міцевська. Ця подія була приурочена до відзначення міжнародного дня Для людей з особливими потребами, тому учасниками її були члени Волинської обласної благодійної організації стомованих інвалідів «Астам – Волинь». Катерина Мельник, директор цієї організації, коментуючи цю зустріч в ефірі у «Новинах» Волинського обласного телебачення від 18.11.2016 року підкреслила: «В нашій організації є програма реабілітації через творчість…Творчість наших письменників допомагає в різних ситуаціях…Хороша поезія, хороша проза завжди звичайно має позитивний вплив на наше мислення, на наш настрій, на наш добробут». Спілчани, презентуючи свої твори, прагнули до того, щоби осоння віри зігріло серця присутніх і надало їм сили та впевненості.

19 грудня 2016 року у стінах Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки члени Волинського осередку вкотре зустрілися з пенсіонерами, які прагнуть пізнавати щось нове, спілкуватися з митцями. Спілчани ділилися роздумами, декламували свої твори, дарували періодику зі своїми творам. Захід відбувався в атмосфері чуйності, добра, порозуміння.

Благодійна допомога є основою діяльності священнослужителів, фундаментом християнської етики. Митрофорний протоієрей Євген Заплетнюк, член СХПУ, потрапив до списку «100 кращих тернополян». На сайті «Місто. Тернопілля. Україна. Світ» опубліковано інтерв’ю, де він розповідає про себе. «Я – православний священник. Служу в Тернополі. Окрім богослов’я, а зокрема – антропології, цікавлюся церковною журналістикою, публіцистикою, феноменом соціальних мереж. Кандидат богословських наук. Член Спілки християнських письменників України. Написав кілька книг. Зараз працюю в групі психологічної підтримки як духівник родин, що втратили рідних у зоні АТО та Небесної сотні…».

Такому ж покликанню слугують й інші члени СХПУ, які є духівниками, пасторами і для яких духовність та морально-етична культура є нерозривними складовими єдиного цілого. Так, у газеті «Євангельська нива» [2] розповідається про благодійну діяльність Житомирського осередку СХПУ, який очолює єпископ Петро Залізний. Йдеться про те, з якою радістю отримали діти близько тисячі подарунків до Дня Святого Миколая, які розвіз селами Бердичівщини благодійник Петро Залізний, президент Благодійної організації «Відкрите серце». Прикметно, що такі заходи для осередку є вже традиційними. Як зазначає Петро Орлюк, голова Скраглівської сільської ради «На сьогоднішнє свято наші діти чекали, вже знаючи, що до них приїде Петро Михайлович, чекали з радістю, азартом… Це добре, адже у світі має бути щось добре, щось святе, щось таке, що закликає до порядку. Коли Петро Михайлович з’являється, тоді вже знають, що він приїхав із подарунками, то ж його прихід – це кожного разу свято. Спасибі йому за підтримку, за розуміння, за все». Голова бердичівської районної ради К. Мулярчук зауважив: «У переддень Святого Миколая він знову приїхав з подарунками приїхав до дітей – не мало не багато 1000 подарунків. Думаю, це підніме настрій дітям, вони побачать, що про них дбають – особливо ті діти, котрі позбавлені батьківського піклування. Для них отримати подарунок стане, думаю, великим святом». Сам Петро Залізний висловлює побажання аби дітям дарували подарунки не лише на свято Миколая чи Різдво, адже діти – то наше майбутнє.

Благодійність – практична форма втілення гуманізму, ознака високої духовності благодійника. Зразком для наслідування є Бузинний Яків Васильович – відомий поет, художник, доктор Богослов’я, президент Фонду спасіння дітей України від наслідків Чорнобильської катастрофи, радник Голови СХПУ, уповноважений представник СХПУ в США багато років займається благодійністю, оздоровлюючи у Східниці (Прикарпаття) дітей-сиріт.

Прикметно, що благодійна діяльність спрямована на допомогу дітям є особливо вагомою для СХПУ. Так, у конкурсі «Людина року в українському християнстві», проведення якого ініціювала СХПУ, у 2009 році переможцем став єпископ Банченський, вікарій Чернівецької єпархії, настоятель Свято-Вознесенського чоловічого монастиря Чернівецької області Жар Михайло Васильович (єпископ Лонгин), який за визначні особисті заслуги перед Україною у реалізації державної політики соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, багаторічну благодійницьку діяльність був удостоєний звання Героя України. На кінець 2008 року у притулку Михайла Васильовича перебувало на вихованні та утриманні 155 дітей. Кількість його вихованців щорічно зростала. Так, у травні 2012 року вона становила 400 дітей,з яких 82 дитини – ВІЛ-інфіковані, та 86 – вроджені інваліди, лишилися без батьківської опіки.

Зазначимо, що переможцями в номінації «Людина року в українському християнстві», яка була ініційована СХПУ для заохочення людей, які сповідують християнську віру і зробили найбільший внесок у втілення християнських цінностей в життя України є відомі діячі, які повсякчас займалися благодійністю: 2007 р. — Катерина Михайлівна Ющенко — голова наглядової ради Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000», 2008 р.– Віктор Андрійович Ющенко, 3-й Президент України, 2009 р.– Михайло Жар (отець Лонгін) — архімандрит, настоятель Свято-Вознесенського монастиря УПЦ МП у Чернівецькій області, 2010 р.– Роман Іванович Корнійко — президент Міжнародної благодійної фундації «Отчий Дім», Президент Альянсу «Україна без сиріт», 2012 р.– Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир — Предстоятель УПЦ МП, 2013 р.– Блаженніший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет — Предстоятель УПЦ КП, 2014 р.– Ростислав Олександрович Крижановський — академік, ректор ХГЕУ, засновник та перший Голова Українського Євангелічного Альянсу, 2015 р.– Павло Якимович Унгурян — народний депутат України 6 і 8 скликань, голова міжфракційного депутатського об'єднання «За духовність, моральність та здоров'я України», заступник голови Спеціальної комісії ВР України з питань бюджету, голова ВГО «Спілка молодих християн України», член Постійної делегації у ПАРЄ.

Загалом, аналіз ситуації в галузі соціальної політики свідчить про те, що необхідно приділяти увагу не лише внутрішньому стану вірян, а й соціальній проблематиці. Як зазначає О. Бродецький: «Релігійно – церковні структури, маючи потужний вплив на свідомість і життєву практику громадян, є одним з першорядно значущих чинників вибору ними власної соціокультурної і ціннісної орієнтації. Позаполітичний характер функціонування релігійних організацій не означає їхньої нейтральності в умовах владної сваволі, адже обстоюючи свої права та справедливість, громадяни (зокрема, й віруючі) здійснюють не лише і не стільки політико-правове самовизначення, а передусім аксіологічне – на користь таких фундаментальних онтологічних горизонтів людського буття, як свобода і благо» [3, с. 287].

Благочинність – це і є благом як і для тих, хто отримує необхідну допомогу, так і для тих, хто її надає. Гуманістичне зерно безкорисливої людяності, жертовності, відданості – ціннісне ядро християнської релігії.

Висновки з дослідження і перспективи подальших пошуків. У культуротворчих процесах сучасного глобалізованого світу особливо актуальними є пошуки створення умов для комунікації на основі толерантності. Саме в площині «актуальної необхідності взаєморозуміння» [9] можливе вирішення проблеми «реалізації ідентичності», коли взаємоспілкування приводить до взаємозбагачення, прикладом чого є Спілка християнських письменників України. Феномен благодійності є ефективним механізмом покращення моральності людських відносин і сприяє єднанню спілчан різних конфесій, оскільки базується на таких християнських поняттях як милосердя, добро, допомога нужденним. Творча діяльність спілки, яка слугує основою толерування та забезпечує синергію гуманістичних, естетичних та етичних складових водночас є підґрунтям для благодійної діяльності та визначає форми її втілення. Усі форми благодійності є складовими елементами соціальної діяльності з метою гуманізації навколишнього середовища. Благодійність є ефективним методом підвищення рівня взаємодії громадських творчих організацій із суспільством, гуманізації суспільних відносин.

Перспективами подальших пошуків слід вважати вивчення можливостей впливу християнських цінностей в суспільстві на основі синергії гуманізму, етики та естетики.

 

Література

1. Балаклицький М. А. Проблема національної автури в протестантському книговиданні україни / М. А. Балаклицький // Гуманитарные научные исследования [Електронний ресурс]. – 2013. – № 2 – Режим доступу : http://human.snauka.ru/2013/02/2305 (дата обращения: 07.11.2016).

2. Близько 1 000 подарунків до Дня Святого Миколая розвіз селами Бердичівщини благодійник Петро Залізний [Електронний ресурс] //

Євангельськанива.–2015.–№1,174.–Режимдоступа: http://www.moz.gov.ua/ua/portal/dn_20110913_585.html. – Назва з екрана.

3. Бродецький О. Є. Етичні цінності в релігіях: гуманістична синергія ідей: монографія / О. Бродецький. – Чернівці: Чернівецький нац. ун-т, 2016. – 336 с.

4. Веремейчик Л. Ф. Видавнича діяльність протестантських мас-медіа незалежної України / Л. Ф. Веремейчик // Наукові записки [Національного університету «Острозька академія»]. Сер. : Історичне релігієзнавство [Електронний ресурс]. – 2011. – Вип. 4. – С. 61-70. – Режим доступу :

5. Дмітриєнко М. Благодійність як атрибут громадянського суспільства: історія і сучасність [Електронний ресурс] / М. Дмітриєнко. – Режим доступу : http://vboabu.org.ua/news/1802.html.

6. Житник М. М. Благодійність у соціально-філософській ретроспективі та перспективі / М. М. Житник // Вісник НТУУ «КПІ». Філософія. Психологія. Педагогіка : збірник наукових праць. – 2015. – № 2 (44). – С. 43–49.

7. Коваленко Г. Потребуємо такої моделі єдності, яка б не знищувала нашої унікальності / Георгій Коваленко // Релігійно-інформаційна служба

України[Електроннийресурс].–Режимдоступу: 8. Колосова Н. О. Благодійна діяльність в культурі України в контексті вітчизняних і європейських традицій (кінець ХХ – початок ХХІ ст.): дис. … канд. істор. наук : 17.00.01 «Історія України» / Н. О. Колосова; Київ. націон. ун-т культури і мистецтв. – К., 2006. – 204 с.

9. Мудраков В. Полілог культурних наративів як філософія толерування /

В. Мудраков // Наукові записки Національного університету "Острозька академія". Серія : Культурологія [Електронний ресурс]. – 2016. – Вип. 17. – С.

317-321. – Режим доступу : http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nznuoakl_2016_17_37.

10. Осоння : альманах Волинського осередку Спілки християнських письменників України. – Луцьк : Вежа-Друк, 2016 –120 с.

11. Осоння віри : збірник поезії. – Луцьк : РТ МКФ Християнське життя, 2013 –120 с.)

12. Слабошпицький М. Ф. Українські меценати. Нариси з історії української культури / М. Ф. Слабошпицький.- К. : Ярославів Вал, 2001.-235 с.

13. Спілка християнських письменників України [Електронний ресурс]. –

Режим доступу : http://www. http://shpu.com.ua/index.php/about-shpu/ofitsijni-dokumenti/68-statut-vseukrajinskoji-gromadskoji-organizatsiji-spilka-khristiyanskikh-pismennikiv-ukrajini.

14. Українська християнська поезія [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www. http://www.bogpoet.com.ua/.

15. Филипчук С. В. Фестиваль християнського кіно як засіб місіонерської роботи українських церков / С. В. Филипчук // Наукові записки [Національного університету "Острозька академія"]. Сер. : Історичне релігієзнавство. – 2014. – Вип. 9. – С. 147 - 155.

16. Шаповалов К. Литературные и творческие дары в современном христианстве / Константин Шаповалов // Божий Промысел – через созерцание Творца в величии и красоте творения приводить человека к Творцу Спасения! :

V Международная научно-практическая конференция (5-7 апреля 2012 года)

[Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.shpu.com.ua/index.php/media-info/biblioteka/publitsistka/58-doklad-glavy-skhpu-konstantina-shapovalova-na-temu-literaturnye-i-tvorcheskie-dary-v-sovremennom-khristianstve.


Анотація

Дем’янюк М. Б. Благодійна діяльність Всеукраїнської громадської організації «Спілка християнських письменників України» як спосіб долучення до формування національної ідеї на Біблійних основах. – Стаття.

Розглядаються основні напрями благодійної діяльності Всеукраїнської громадської організації «Спілка християнських письменників України» як спосіб втілення християнських цінностей в суспільне життя. Наголошується, що благодійність в сучасному світі є проявом християнської етики. Відзначається, що основним принципом її реалізації є синергія гуманізму, етики та естетики. Акцентується увага на тому, що активна благодійність є практичною формою гуманізму та виступає аксіологічною складовою суспільних відносин. Підкреслюється, що стійкий взаємозв’язок держави, церкви, громадських організацій, який здійснюється на основі благодійної діяльності, тісно пов’язаний з соціальною політикою держави та забезпечує умови для вирішення нагальних суспільних питань.

Ключові слова: благодійна діяльність, Спілка християнських письменників України, християнські цінності, морально-етична культура, соціальна політика.

Аннотация

Демянюк М. Б. Благотворительная деятельность Всеукраинской общественной организации «Союз христианских писателей Украины» как способ привлечения к формированию национальной идеи на Библейских основаниях. – Статья.

Рассматриваются основные направления благотворительной деятельности Всеукраинской общественной организации «Союз христианских писателей Украины» как способ воплощения христианских ценностей в общественную жизнь. Говорится, что благотворительность в современном мире является проявлением христианской этики. Отмечается, что основным принципом ее реализации является синергия гуманизма, этики та эстетики. Акцентируется внимание на том, что активная благотворительность является практической формой гуманизма и выступает аксиологической составляющей общественных отношений. Подчеркивается, что стойкая взаимосвязь государства, церкви, общественных организаций, которая осуществляется на основании благотворительной деятельности, тесно связана из социальной политикой государства и способствует решению насущных общественных вопросов.

Ключевые слова: благотворительность, Союз христианских писателей Украины, христианские ценности, морально-этическая культура, социальная политика.

Summary

Demianiuk M. B. Charitable Activities of All Ukrainian Public Organization "Union of Christian Writers of Ukraine" as a way of Participating in Formation of National Ideas on Biblical Foundations. – Article.

The main areas of charitable activities of All Ukrainian Public Organization "Union of Christian Writers of Ukraine" as the way of embodiment of Christian values in public life have been considered. It is stressed that charity in today's world is a manifestation of Christian ethics. The basic principle of its realization is noted to be the synergy of humanism, ethics and aesthetics. The attention is focused on the fact that the active charity is a practical form of humanism and acts as an axiological component of public relations. It has been emphasized that the active relationship between the government, churches, civic organizations which is based on charity is closely connected with the social policy of the country and contributes to solving urgent social issues.

Key words: charitable activity, Union of Christian writers of Ukraine, Christian values, moral and ethical culture, social policy.

 

top