search
top

Рецензія на книгу «Волинь-Донбас: в обіймах молитви»

Я бачив не одне видання про події на Сході України. Деякі з них були поетичні, деякі прозові, але часто — симбіоз поезії і прози. Я завжди ставився і ставлюся до видань такого штибу позитивно. Не кожен письменник може і вміє писати про війну, ця тематика вимагає трохи іншого підходу, аніж, скажімо, до лірики. І якщо знаходяться люди, які звертаються до цієї болючої теми за велінням серця, а не з меркантильних міркувань, то, я вважаю, їх треба підтримати.

Основою книги «Волинь-Донбас…» є мала проза Віктора Гребенюка — певно, одного з найвідоміших християнських письменників Волині. Відчувається вправне володіння пером, вміла побудова сюжетів і глибоке проникнення в характери персонажів.

Але все-таки тон усій книжці задає Дмитро Довбуш (на жаль, не знаю про цього автора нічого. До речі, видавництву варто було подати хоча б невеличні довідки про кожного присутнього тут письменника). Я вважаю, що заголовна поезія Д.Довбуша «Je suis Jesus» (Же сві Єзус) — одна з найкращих взагалі в українській «донбаській» літературі, а не лише у волинській.

Решта поезія збірника витримана на хорошому, пристойному рівні — це вірші Юрія Вавринюка, Ольги Міцевської, Володимира Сада.

Загалом своєрідна антологія творів членів волинського осередку міжконфесійної Спілки  християнських письменників України «Волинь-Донбас: в обіймах молитви» на дуже болючу тему — війну на Донбасі (офіційно АТО) — виглядає цілком професійною.

Петро Коробчук,
член Національної спілки письменників Україн
и

 

top